Wystrój salonu a dodatki

Urządzając mieszkanie w pierwszej kolejności zawsze myślimy o tym, jakie będą podłogi, jakie meble i w jakiej ilości, a także kolory i faktury ścian oraz wszystkie z nimi związane kwestie. Dopiero kiedy to wszystko jest gotowe, zabieramy się za dekorowanie i cały wystrój. Dobrze jednak, jeśli już na etapie zakupu mebli i malowania ścian mamy w głowie pewną koncepcję dotyczącą stylu, w jakim chcemy urządzić nasz salon, czyli wizytówkę naszego domu.

Jak dobierać obrazy?

Aby obrazy były odpowiednio wyeksponowane i prezentowały się należycie, przede wszystkim należy brać pod uwagę kolor ścian, jeśli są pomalowane. Ogromny wybór jest dostępny na stronie sklepu https://bajkoweobrazy.pl/. Ciemne wnętrza będą dobrze się komponowały z jasnymi, kontrastowymi obrazami; da to poczucie rozjaśnienia wnętrza i nadania mu wyrazu żywości oraz będą na mapie salonu pewnymi punktami energetycznymi. Dzięki temu pokój będzie harmonijnie ze sobą zespolony. W takim wypadku można zastosować również ciemne, długie zasłony, małą ilość kwiatów lub ich brak oraz niewiele jaśniejsze meble. Efekt będzie piorunujący.

Jasne wnętrza

Jasne wnętrza zwykle potrzebują zupełnie odmiennego potraktowania, ponieważ same w sobie nie przygnębiają. W takim wypadku jest kilka rozwiązań; powieszony na ścianie obraz na płótnie może równie dobrze być utrzymany w ciemnych i jednostajnych tonacjach, jak i w żywych, ciepłych kolorach. Jedno i drugie zestawienie będzie miało dobry odbiór. Chcesz zobaczyć przykład? Wejdź na https://bajkoweobrazy.pl/custom-products/392-obraz-na-plotnie-sonnenblumenfeld.html.

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz