Jak wybrać obraz do wnętrza?

Kupowanie obrazów wraca do łask. Coraz częściej właściciele mieszkań i domów decydują się na zakup oryginalnego dzieła sztuki zamiast gotowego plakatu. Jest to bardzo dobre wyjście zwłaszcza, że obraz to nie tylko dekoracja, ale również inwestycja. Tylko, jak wybrać dobry obraz do wnętrza? Ile kosztuje obraz wykonany na płótnie? Oto kilka wskazówek, na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji:

Kolorystyka

Obraz musi pasować kolorystycznie nie tylko do wnętrza, ale także do usposobienia i charakteru właściciela. Doskonale dopasowany obraz wzbudzi pozytywne uczucia, a źle dobrany potrafi wprawić w naprawdę zły nastrój.

Rozmiar

Należy wybrać taki, aby z łatwością można było go obejrzeć w w mieszkaniu. Im większy obraz, tym dalej od niego trzeba odejść aby móc się cieszyć jego pięknem. Dlatego, nie jest polecane dekorowanie małych pomieszczeń dużymi obrazami.

Tematyka

Kolejnym elementem, bardzo istotnym, przy zakupie obrazu jest jego tematyka. W zależności od docelowego miejsca, roli, jaką ma pełnić i upodobań właściciela, trzeba zdecydować się na portret, pejzaż (https://bajkoweobrazy.pl/obrazy/pejzaze), abstrakcję lub obrazy kwiatów w wazonie. Te ostatnie nadają się absolutnie wszędzie i są wzorem ponadczasowym. Jeśli poszukiwany jest konkretny typ kwiatów można szukać „obrazy kwiaty storczyki” do wnętrz romantycznych lub „obrazy kwiaty słoneczniki” do miejsc radosnych, słonecznych i ciepłych…

Wykonanie

Obrazy na płótnie mogą być wykonane w całości ręcznie, lub mogą też stanowić wydruki wykonane specjalną techniką upodabniającą obraz do ręcznie malowanego dzieła sztuki. Decydując się na zakup warto jest najpierw rozeznać się w możliwościach, a następnie, jeszcze przed zakupem, dokładnie zastanowić się i zasięgnąć opinii w tej kwestii.

Ile kosztuje obraz?

Cena obrazu waha się, głównie, w zależności od nazwiska malarza. Rozmiar i technika nie mają specjalnego wpływu na jego cenę. Obraz o wymiarach około 30×40 cm można kupić już za kilkaset złotych, ale bywa, że ten sam rozmiar obrazu kosztuje kilka tysięcy złotych.