Wystrój salonu a dodatki

Urządzając mieszkanie w pierwszej kolejności zawsze myślimy o tym, jakie będą podłogi, jakie meble i w jakiej ilości, a także kolory i faktury ścian oraz wszystkie z nimi związane kwestie. Dopiero kiedy to wszystko jest gotowe, zabieramy się za dekorowanie i cały wystrój. Dobrze jednak, jeśli już na etapie zakupu mebli i malowania ścian mamy w głowie pewną koncepcję dotyczącą stylu, w jakim chcemy urządzić nasz salon, czyli wizytówkę naszego domu.

 

Jak dobierać obrazy?

Aby obrazy były odpowiednio wyeksponowane i prezentowały się należycie, przede wszystkim należy brać pod uwagę kolor ścian, jeśli są pomalowane. Ogromny wybór jest dostępny na stronie sklepu https://bajkoweobrazy.pl/. Ciemne wnętrza będą dobrze się komponowały z jasnymi, kontrastowymi obrazami; da to poczucie rozjaśnienia wnętrza i nadania mu wyrazu żywości oraz będą na mapie salonu pewnymi punktami energetycznymi. Dzięki temu pokój będzie harmonijnie ze sobą zespolony. W takim wypadku można zastosować również ciemne, długie zasłony, małą ilość kwiatów lub ich brak oraz niewiele jaśniejsze meble. Efekt będzie piorunujący. Jeżeli jednak decydujemy urządzić mieszkanie w kolorowym stylu boho to tu znajdziemy odpowiednie obrazy: https://bajkoweobrazy.pl/obrazy/boho

Jasne wnętrza

Jasne wnętrza zwykle potrzebują zupełnie odmiennego potraktowania, ponieważ same w sobie nie przygnębiają. W takim wypadku jest kilka rozwiązań; powieszony na ścianie obraz na płótnie może równie dobrze być utrzymany w ciemnych i jednostajnych tonacjach, jak i w żywych, ciepłych kolorach. Jedno i drugie zestawienie będzie miało dobry odbiór.

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz